HAKKIMIZDA

1965 yılında Bandırma da doğdum. İlkokul mezunuyum.25 yıldır ceviz badem ve kestane fidanı üretiyorum. Doğru bildiklerimi ve tecrübelerimi sizinle paylaşmak istedim. Ziraat okumadım fakat 25 yıldır ziraatı yaşıyorum ve uyguluyorum.300 adet fidan üretimiyle işe başladım.
Bugünkü üretim kapasitemiz 250000 adet ceviz 100000 adet badem 5000 adet kestane fidanıdır. Bilgi ve tecrübe edinmek için ülkemizde yapılan konferansların birçoğuna katıldım. Tarım sektöründeki yenilikleri takip ederek hep daha güzelini üretmek için çaba gösteriyorum. Ülkemiz dışında 5 ülkeye daha fidan ihracatı yapmaktayım..
Tükettiğimiz meyvenin %90 ını ithal ettiğimiz ülkemizde cevize olan ihtiyaç çok açıktır. Kamu kurum ve kuruluşları tarafından yapılan alımlarla çiftçimize binlerce fidan dağıtılmasına rağmen istenilen düzeyde sonuç alınamamıştır. Çünkü çok düşük maliyetle veya hibe edilen fidana gerekli özen gösterilmemiştir.
Buna dikim hatası yanlış çeşit seçimi ve yanlış uygulamalar neticesinde sonuç ortadadır.
Son yıllarda fidana yapılan hibe ve desteklemeler olumlu sonuç vermiştir.
Orman arazilerinin özel ağaçlandırmaya açılması ve çok güzel projeli kapama ceviz ve badem bahçeleri , ceviz ve badem ormanları kurulmasını sağlamıştır. Ceviz ticari getirisi en yüksek olan ağaç türüdür. Hiç kimse sadece erozyonu önlemek veya daha fazla oksijen için ceviz fidanı dikmez, amaç muhtemelen kazanç sağlamaktır.
Bu nedenle fidan seçiminde, dikiminde, uygulamada yapacağınız bir hata bütün doğrularınızın önüne set çekerek umudunuzun kırılmasına sebep olacaktır. Bilgilerimi paylaşmak şirket olarak bize onur verecektir..

VİZYONUMUZ

 • Ağaçlandırma çalışmalarımız ile daha yaşanabilir bir çevre oluşmasını, toplumun fidan üretiminin ülkemizdeki önemi hakkında bilgilendirilmesine ve dolayısıyla topluma çevre bilincinin aşılanmasına katkıda bulunmak
 • Firmamızı ulusal ve uluslararası fon, teşvik ve desteklerde olabildiğince yararlanmak,
 • Sürekli gelişmekte olan AR-Ge çalışmalarımız ve teknolojik gelişmeleri takip etmemiz sayesinde Uluslararası potalarda faaliyet gösteren bir firma olmak
 •  Fidan üretiminde ve satış sonrası hizmette dünya standartlarını yakalamak
 •  Gelecekteki 10 yıl içinde ülke genelinde, sektöründe ihracat alanında en başarılı firmaların arasında yer almak
 •  Sektöründe başarısını gelecek nesillere taşımaktır

MİSYONUMUZ

 • Her yıl bir önceki yıla kıyasla üretim kapasitemizi iki misline çıkarmak,
 •  Müşterilerimize güvenilir, ismine doğru, yüksek kalitede verimli ürün sağlamak,
 • Ürün ve iş kalitesiyle tercih edilen, müşteri memnuniyetini ön planda tutan teknolojik gelişmeleri kullanan, sürekli kendini yenileyen ve rekabet gücü yüksek bir firma olmak,
 • Satış sonrası teknik hizmette sektörde öncü olmak,
 • Türkiye de sektöründeki liderliği muhafaza etmektir.

tara0013
tara0013
« 1 arasında 214 »